DEVELİ TİCARET ODASI’NDA BAŞKAN MUSTAFA MAŞLAK GÜVEN TAZELEDİ

Develi Ticaret Odası Başkan Mustafa Maşlak Oy Kullanımı

Türkiye genelindeki Oda ve Borsaların seçim dönemine girdiği şu günlerde Develi Ticaret Odası da seçim çalışmalarının ilk etabını tamamladı. 7 ayrı meslek grubunun seçim yapması için kurulan 7 sandıkta oy kullanma işlemleri İlçe Seçim Kurulu gözetiminde 2 Nisan Pazartesi günü Develi Ticaret Odası’nda yapıldı.

Oy Sayım İşlemleri Görevliler

Mevcut başkan Mustafa Maşlak’ın hazırlamış olduğu tek liste ile oy kullanma işlemleri başladı. 7 ayrı meslek grubundan seçme hakkına haiz 309 üyenin 132’sinin oy kullandığı seçimlerde yeniden başkanlığa seçilen Mustafa Maşlak; kendisine duyulan güven nedeniyle üyelerine teşekkürlerini ileterek: “Ticaret Odası Başkanlığına seçildiğimiz ilk günden itibaren Develi Ticaret Odası’nı Türkiye genelindeki Oda ve Borsalar arasında iyi bir konuma getirmek için mücadele ettik. Oda faaliyetlerini üyelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda genişletmeye çalıştık. Bu süreçte Kalite Yönetimi belgeleri ve Türkiye genelinde sayılı odalara verilen akreditasyon belgelerini birçok il ticaret odasından önce almış olduk. Bu belge sayesinde üyelerimizi birçok yenilikle tanıştırdık. Yurtdışı ve yurtiçi fuar gezileri için destek sağladık. Her zaman üyelerimizin işlerini kolaylaştırmak ve bu sayede işlerini geliştirecekleri ortam sağlamak için yapılabilecek her hizmeti Develi’de de uygulamaya sunduk. Bugüne kadar koşturduğumuz ter döktüğümüz günlerin takdirini üyelerimiz bugün tek aday olarak yeniden başkanlığa seçerek bize sundular. Bu nedenle oy kullanmaya gelen gelemeyen tüm üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Maşlak: “Şirket kuruluşlarını hızlandırmak ve girişimcilerimizin üzerindeki bürokrasi yükünü azaltmak için hazırlanan ‘Tek Merkez Ofis’ uygulamasını Develi Ticaret Odası’nda da başlatarak üyelerimizin üzerindeki bürokrasi yükünü ortadan kaldıracak alt yapıyı hazırladık. Bu konuda eğitimlerimizi aldık ve sorunsuz bir şekilde bu hizmeti de Develimize sağlamış olduk. Seçimlerimizin yapıldığı 2 Nisan itibarıyla da odamızın bağlı bulunduğu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin üyelerine destek amaçlı sunduğu ‘Nefes Kredisi’ başvurularını da almaya başladık. İhtiyacı olan üyelerimiz ya da işini büyütmek için kaynak arayışında olan üyelerimiz belli bir süre geri ödemesiz olarak uygun faiz oraları ile ‘Nefes Kredisi’ imkanından faydalanabilecekler” diyerek yeni dönemde de hizmetlerin artarak devam edeceğini belirtti.

6 Nisan Cuma günü organ seçimlerinin de tamamlanmasıyla Develi Ticaret Odası’nda yeni dönem tam olarak başlamış olacak.

 

Web Links

9790092
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
7988
16715
42588
9622311
329753
442345
9790092
Your IP: 18.206.168.65
20-03-2019 08:40